forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z powodu zbyt częstego oddawania krwi
Autor Wiadomość
PabloPCK 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 30,0
Wysłany: 2009-01-01, 18:36   

ZlosliwyLesio Muszę przyznać, że dość ostra wypowiedź, ale prawdziwa :)
Tratata Należałoby rozpocząć rozmowę z tobą od ustalenia (sprecyzowania) słowa „często”
Z tego co pamiętam to wyrównanie objętości krwi w organizmie po donacji następuje w ciągu kilku dni, dłużej trwa uzupełnienie konkretnych jej elementów. Skoro w kilka dni organizm wytworzy 450ml i nie zaprzestanie produkcji to chyba nikt z nas nie dożyje 8 tyg aby ponownie ją oddać.
Jeżeli to co mówisz jest prawdą i tak jest w rzeczywistości to, wszyscy dawcy po przekroczeniu 60 roku życia szybko umieraliby z powodu nadciśnienia i innych chorób układu krążenia. Osobiście nic nie słyszałem aby taka plaga dziesiątkowała nasze społeczeństwo :)

Tratata 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 5
Wysłany: 2009-01-01, 18:53   

Ja też już oddałem ok. 5 litrów, dla was to pewnie mało

ZlosliwyLesio 

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: ZHDK :)
Wysłany: 2009-01-01, 19:11   

Tratata napisał/a:
Ja też już oddałem ok. 5 litrów, dla was to pewnie mało

Ba, to bym "przeliczyła" na liczbę osób, którym Twoja krew pomogła. I to NIE JEST mało :) Ja oddałam mniej: nieco ponad litr, bo dopiero zaczynam przygodę z krwiodawstwem. Ale jak się nic nie robi to jest mało. I w sumie każdy dawca (nawet jednorazowy) jest zasłużony, bo pomaga :)

I przepraszam za ton, ale trochę mnie nosi jak słyszę takie historie. W mojej szkole jest grupa z PCK, która chodzi oddawać krew regularnie. Ale na ok 40 osób jest tam tylko kilku osobników płci męskiej. Bo idą raz, potem słyszą takie opowieści od znajomych i rezygnują, żeby sobie krzywdy nie zrobić...

Jakbym mogła to bym co drugi dzień chodziła, żeby oddać krew, więc Tratata nie rezygnuj z tego, że masz możliwość sześciu donacji w roku, tylko ze względu na krążący dawno po krwiodawcach mit. Proszę :oczami:

Tratata 

Wysłany: 2009-01-01, 19:39   

Raz oddałem jak byłem w wojsku - ale nie wiem czy to można jakoś "uwzględnić" to było w Połczynie zdroju w 1996 roku, pewnie liczy się to tylko co się oddaje w centrum krwiodawstwa.
Jeszcze ok. 15 litrów i będę mógł tramwajami za friko jeździć po Łodzi, niedawno dostałem nawet taką czerwoną książeczkę. A ten status "zasłużony czy coś" to od ilu litrów się dostaje, to jest jakiś dokument ?

M@rcin 

Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 21,80 L
RCKiK Bydgoszcz
Wysłany: 2009-01-01, 19:55   

Cytat:
Odznaka honorowa "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi", nadawana honorowemu dawcy krwi:

1) kobiecie, która oddała w dowolnym okresie co najmniej 5 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników, albo

2) mężczyźnie, który oddał w dowolnym okresie co najmniej 6 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników

Mały OT :D

Iwona Olczak
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-01, 20:01   

Tratata napisał/a:
ten status "zasłużony czy coś" to od ilu litrów się dostaje, to jest jakiś dokument ?

http://forum.krewniacy.co...dawstwa.php#p23

Tutaj jest odpowiedź :) , a dwa, to warto sobie przeczytać FAQ :)

Andzia 

Ilość oddanej krwi: ZHDK
Wysłany: 2009-01-01, 20:32   

Tratata napisał/a:
Raz oddałem jak byłem w wojsku - ale nie wiem czy to można jakoś "uwzględnić" to było w Połczynie zdroju w 1996 roku, pewnie liczy się to tylko co się oddaje w centrum krwiodawstwa.

ale że jak to? :szok:
formalnie do odznak liczy się każde oddanie krwi, o ile jest udokumentowane i bez znaczenia gdzie to było

Danyeru 
Wredny PasQd

Ilość oddanej krwi: 27960ml i BAN
Wysłany: 2009-01-01, 20:57   

Iwona Olczak,
Regulamin forum, Dział II, Poddział III napisał/a:
9. Jeśli zauważysz jakiś post naruszający regulamin, lub zwykły spam albo inny przejaw działalności forumowych trolli, nie komentuj tego na forum, nie dopisuj nowych postów. Zgłoś post do moderatora.

10. Nie wchodź w kompetencje moderatorów, nie zwracaj uwagi innym użytkownikom. Od tego jest MOD Team.

Tratata, to co oddałeś w wojsku też się liczy. Potwierdzenie tego faktu możesz uzyskać w WCKiK właściwym dla rejonu, gdzie "wojowałeś", albo możesz spróbować w Łodzi (nie pamiętam, czy przypadkiem na WAMie nie ma wojskowego punktu krwiodawstwa).
A jeżdżenie po Łodzi za friko, to od 22 litrów ;)
I tak jak mówią i piszą - mity, mity, mity... Moje babcie krwi nie oddawały i mają problemy z ciśnieniem. Tata znajomego oddawał 20 lat i musiał zaprzestać z powodu WZWB, nie stwierdził nadciśnienia, krwotoków i innych takowych ;)

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

Tratata 

Wysłany: 2009-01-01, 20:57   

Odznaka honorowa "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" <- co to daje? nie widzę tego w FAQ - a sorry jest, zdaje się że bezpłatnie leki można mieć jakieś

PP
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-01, 22:00   

Tratata napisał/a:
Głównie mi chodziło w tym pytaniu czy może dojść z powodu zbyt częstego oddawania krwi (np. co 2 miesiące) do takich objawów jak nadciśnienie, uderzenia do głowy itd. "przymus oddawania krwi"

Nie martw się: nie może.

Tratata 

Wysłany: 2009-01-02, 10:02   

Czy wpis z książeczki wojskowej może być podstawą do uznania mi tej donacji jak byłem w wojsku, mam to przedstawić w Centrum Krwiodawstwa w Łodzi?

Danyeru 
Wredny PasQd

Ilość oddanej krwi: 27960ml i BAN
Wysłany: 2009-01-02, 12:53   

Tratata, przejdź/przejedź się na Franciszkańską, albo zadzwoń 6161400 (centrala RCKiK) albo 6161457 (Dział Dawców) - Oni powinni wiedzieć najlepiej ;)

"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

covert 

Grupa krwi: AB Rh+
Ilość oddanej krwi: 4,5l
Wysłany: 2010-02-04, 20:43   

Witam
Ja oddaje krew regularnie co 8 tygodni, od grudniu 2009 zanim oddałem następny raz minęło 4 tyg. a teraz mam zamiar iść jutro bo potrzebuje zwolnienie z pracy będzie to odstęp 2,5tyg. i myślę ze w centrum się nie zorientują ze za często chodzę (ostatnio się nie zorientowali). Wiem ze to lekka przesada wiec juro zamierzam oddać plazmę a później oddawać już normalnie co 2 miesiące (może jeszcze w marcu raz oddam a potem co 2 miesiące żeby na równo z kolegami oddawać).
Grożą mi jakieś powikłania i czy szanse na to są raczej nikłe?
I jeszcze jedno: raz w zeszłym roku nie przyjęli ode,mnie krwi, ponieważ wcześniej brałem antybiotyki, ale zwolnienie z pracy lekami dał. Czy zakład pracy może poprosić o wykaz mojego oddawania?? (przecież zwolnienie było od doktora, czyli jak coś mógłbym się zapierać że oddałem a nie ale tylko rejestracje zanotowali.

Proszę o szybką odpowiedz fachowca

Marciagd 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 10.35 l
Wysłany: 2010-02-04, 21:14   

covert napisał/a:
Ja oddaje krew regularnie co 8 tygodni, od grudniu 2009 zanim oddałem następny raz minęło 4 tyg. a teraz mam zamiar iść jutro bo potrzebuje zwolnienie z pracy będzie to odstęp 2,5tyg. i myślę ze w centrum się nie zorientują ze za często chodzę (ostatnio się nie zorientowali).
ostatnio nie zorientowali się, że co? Chodzenie co 8 tygodni wcale nie jest często - taki jest minimalny odstęp między donacjami i nikt nikogo nie cofa. Ale jeśli myślisz, że nie zauważą, że chcesz po 2,5 tygodnia oddać krew, to już Ci mówię - szkoda czasu, pieniędzy i nerwów pielęgniarek...

covert napisał/a:
Proszę o szybką odpowiedz fachowca
Speca od 'jak skutecznie załatwić sobie zwolnienie z pracy'? Bo cała treść Twojej wypowiedzi właśnie do tego zmierza.

Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd

Nietoperz 

Grupa krwi: 0 Rh-
Ilość oddanej krwi: 17,220
Wysłany: 2010-02-06, 17:23   

covert, przeczytałam Twój post aż dwukrotnie i nie wiem czy dobrze do mnie dotarł. Oddawanie krwi nie jest sposobem na załatwianie zwolnienia z pracy wtedy gdy Ci pasuje. Twój organizm to nie jest zabawka którą można wykorzystywać a krew i jej pochodne to nie jest woda tylko płyn ratujący życie którym nie da się niczym zastąpić. Nie wiem czy już odkryłeś, że istnieje coś takiego jak urlop na żądanie. A co do zwolnienia z pracy w dniu z zeszłego roku jeśli nie było oddania krwi w danym dniu zwolnienie nie jest ważne cały dzień a maksymalnie na czas pobytu w stacji zazwyczaj jest to liczone trzy godziny.

Odpowiedz do tematu