forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Sarnuś
2008-12-16, 10:02
Krwiodawca w kolejce. Jakie prawa dawców krwi?
Autor Wiadomość
maciekwm 

Grupa krwi: A Rh+
Ilość oddanej krwi: 10350 ml
Wysłany: 2017-10-22, 15:04   

Zmienia się coś u nas z kolejkach? Mam nadzieje że na dobre. Ja byłem w poniedziałek wielkanocny, a więc już jakiś czas temu, na pogotowiu w szpitalu. Kolejka na dobre 3-4 godziny czekania. Nie miałem ochoty tyle czekać w dodatku nie mając siły. Pokazałem legitymację i wszedłem po następnej osobie, która weszła. Wcześniej wszystkim zakomunikowałem o tym fakcie przed nimi dokonanym. Jedna kobieta się zapytała czy nie mam sumienia, nie zdążyłem odpowiedzieć, a od lekarza wyszedłem z ostrym zapaleniem płuc. Pozdrawiam :-)

vader 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 11.2l
Wysłany: 2018-01-06, 15:40   

Moje pierwsze wykorzystanie legitymacji ZHDK ;) Dostałem skierowanie do szpitala - nawracający problem z zatokami. Pytam o termin wizyty - koniec maja 2018. Pokazałem legitymację i termin za 1.5 tygodnia. Dodatkowo kobieta z rejestracji sama mnie poinformowała, że jak będzie dużą kolejka, to abym podszedł do okienka i pokazał legitymację.

Dodatkowo zapytałem o terminy zabiegów na zatoki. Normalnie terminy na koniec 2019. Z legitymacją koniec 2018, a może coś udałoby się wcześniej.

Najgorsze, że trzeba poczekać z oddaniem krwi jeszcze dłuższą chwilę :(

tbk 

Grupa krwi: B Rh-
Ilość oddanej krwi: 15,8 l
Wysłany: 2018-01-17, 16:58   

vader napisał/a:
Moje pierwsze wykorzystanie legitymacji ZHDK ;) Dostałem skierowanie do szpitala - nawracający problem z zatokami. Pytam o termin wizyty - koniec maja 2018. Pokazałem legitymację i termin za 1.5 tygodnia. Dodatkowo kobieta z rejestracji sama mnie poinformowała, że jak będzie dużą kolejka, to abym podszedł do okienka i pokazał legitymację.

Dodatkowo zapytałem o terminy zabiegów na zatoki. Normalnie terminy na koniec 2019. Z legitymacją koniec 2018, a może coś udałoby się wcześniej.

Najgorsze, że trzeba poczekać z oddaniem krwi jeszcze dłuższą chwilę :(

Pamiętaj że każde z wymienionych świadczeń powinno ci zostać udzielone w ciągu tygodnia, nie półtora, nie do końca roku.

vader 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 11.2l
Wysłany: 2018-01-18, 09:30   

tbk napisał/a:

Pamiętaj że każde z wymienionych świadczeń powinno ci zostać udzielone w ciągu tygodnia, nie półtora, nie do końca roku.

Pamiętam o tym i podałem przykład jak to wygląda od ręki. Coś czuję, że musiałbym ruszyć machinę NFZ, aby wyegzekwować szybszy termin. Wczoraj byłem w innym szpitalu i mam zabieg za 4 miesiące. Między czasie muszę sobie parę rzeczy ogarnąć prywatnie i w kontekście samego zabiegu, więc akurat dłuższy termin mi pasuje.

Podsumowując w Krakowie działa to dość poprawnie i respektują ZHDK, w kolejkach do rejestracji/aptek też.

Odpowiedz do tematu