forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
A jednak można. :)
Autor Wiadomość
Sikor_RP 
dcceeK(-)Jk(a+b+)

Grupa krwi: A Rh-
Ilość oddanej krwi: 47,5 L
Wysłany: 2017-08-03, 21:25   A jednak można. :)

Ha, warto pomagać. :)
Byłem ja ci dzisiaj w SP ZOZ MSW w Białymstoku ze skierowaniem do neurologa.
Jako, że to szpital resortowy na wizytę uzbroiłem się po zęby, tj. w legitymację ZHDK, wydrukowany wyciąg przepisów dotyczących przywilejów ZHDK wraz z wytłuszczonym i wydrukowanym większą czcionką numerem telefonu do Sekcji Skarg i Wniosków Podlaskiego Oddziału NFZ i groźną minę (w zapasie).
Wcześniej dowiedziałem się skądinąd, że w Białymstoku najbliższy, standardowy termin wizyty, to koniec listopada.
Po grzecznym przywitaniu się (nie uznaję klasycznej, sowieckiej metody zwiadowczej, tj. rozpoznania bojem :P ) położyłem skierowanie wraz z legitymacją i .....
....cały misterny plan działań bojowych szlag trafił.
Miła Pani w rejestracji z uśmiechem na ustach zapytała:
- A 11 sierpnia może być?

Ręce i nogi mi opadły. Skandal jakiś. Jak tak można? Zupełnie bez kłótni i całkowicie zgodnie z przepisami?
Czesław Niemen miał rację śpiewając, że dziwny jest ten świat. :)
Pozdrowienia Krewniacy.

kein 

Ilość oddanej krwi: 11700ml
Wysłany: 2017-08-08, 18:47   

Ja już chyba kiedyś opisywałem swój przypadek. W Gdańsku w Centrum Klinicznym do Hematologa miałem termin bez legitymacji na parę miesięcy do przodu. Jednak pojechałem sobie w piątek, a na poniedziałek miałem wizytę[nawet w sobotę dostałem przypomnienie]. Jedyny problem jaki się pojawił to to, że nie było mojej karty jeszcze, więc musiałem poczekać dwóch pacjentów, ale mimo wszystko wszedłem nawet chwilę po 7[parę godzin przed już kolejki, bo rejestracja bez numerków]. W laboratorium także ominąłem 70 osób z bilecikami :) Wybrałem na komputerku, że mam uprawnienia i wszedłem od razu, aż nawet ludzie się oburzali, że dopiero wszedłem do przychodni, a już wychodzę.

Ostatnio w aptece także się spotkałem z uprzejmością. Stałem w kolejce, bo urwałem się z pracy do apteki z powodu bólu zęba. Niestety kobieta przede mną robiła zakupy chyba na całe życie. Pokazałem legitymację, poprosiłem o to, aby druga ekspedientka mnie przyjęła poza kolejnością i wszystko odbyło się okej. Nigdy nie myślałem, że będę musiał wykorzystać legitymację w aptece, ale niestety ból był silniejszy, no i trzeba było wrócić do pracy.

Zaczyna chyba to działać prawidłowo :)

Sikor_RP 
dcceeK(-)Jk(a+b+)

Ilość oddanej krwi: 47,5 L
Wysłany: 2017-08-12, 23:17   

Warto pomagać - ciąg dalszy. :)
No to byłem u tego neurologa ( a w zasadzie u Pani Neurolog) wczoraj.
Dostałem skierowanie na rezonans. Poszedłem do poradni radiologicznej przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku - rada Pani Neurolog, która mi poradziła, żeby tam iść, bo na 100% przywileje ZK są honorowane.
Zresztą na skierowaniu zamieściła magiczne "ZK".
I magia ZHDK działa. Skierowanie na badanie rezonansem w trybie "pilnym" - termin na koniec stycznia 2018, a zwykłe skierowanie "już" na koniec maja.
A ja mam termin 20 sierpnia (niedziela). I jeszcze mogłem pomarudzić co do godziny badania. :P
O. I takie coś krwiste tygryski lubią najbardziej. :)

kiler129 
Ratownik medyczny

Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: 2017-08-13, 21:20   

I tak to powinno działać w sprawnym systemie! W sumie to jak siąść z boku tego i się zastanowić, to należy płakać, że my się dziwimy i chwalimy z poprawnego i zgodnego z ustawą traktowania :P

vader 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 11.2l
Wysłany: 2017-08-14, 08:58   

Ja bym raczej się zastanawiał, dlaczego nasz system zdrowia w dostępie do specjalistów i badań jest tak nieudolny.

A sam fakt cieszy, że możemy korzystać z ulg.

Sandman 

Grupa krwi: 0 Rh+
Ilość oddanej krwi: 7850
lekarz
Wysłany: Wczoraj 2:45   

Cytat:
Ja bym raczej się zastanawiał, dlaczego nasz system zdrowia w dostępie do specjalistów i badań jest tak nieudolny.

Specjalistów jest mało, kasy jest mało, a w dodatku zarządzanie jest kiepskie.

kiler129 
Ratownik medyczny

Ilość oddanej krwi: 19,13l
Gatunek: UFOk
Wysłany: Wczoraj 7:15   

@Sandman Ja nie chcę tutaj mieszać polityki, ale moim zdaniem kasy wcale nie jest tak mało - zarządzanie w stylu wora bez dna po prostu nie działa.

@vader Mówi się ciągle o braku specjalistów... i na mówieniu w sumie się kończy.

vader 

Grupa krwi: B Rh+
Ilość oddanej krwi: 11.2l
Wysłany: Wczoraj 8:33   

Odchodzimy od głównego tematu, ale tak jak napisał @Sandman, raczej kiepskie zarządzanie. Temat rzeka i można dyskutować ;)

Jestem przeciwnym ZUS/NFZ. Wolałbym odkładać sam/płacić za opiekę (już płacę za prywatną), mieć po prostu wybór w tej kwestii.

Odpowiedz do tematu