forum krewniakow

Poprzedni temat «» Następny temat
List otwarty
Autor Wiadomość
M@rcin 


Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 21,80 L
RCKiK Bydgoszcz
Dołączył: 14 Sie 2007
Skąd: krwiodawcy.org
Wysłany: 2015-06-25, 18:22   List otwarty

Cytat:
Warszawa, 25.06.2015

List otwarty

Szanowni Państwo, Kochani Krewniacy,

Stajemy dziś przed trudnym wyborem. Musimy podjąć decyzje, które zapewne odbiją swój ślad na naszym dalszym życiu.

Zrobiliśmy wiele dla ratowania ludzkiego życia. Mamy wielką satysfakcję, że nasza determinacja zaprowadziła nas tak daleko w promocji honorowego krwiodawstwa. Niezaprzeczalnie dokładaliśmy naszą cegiełkę na przestrzeni kilkunastu lat dla wspierania najwyższych wartości – ludzkiego życia
i poszanowania drugiego człowieka.
Krewniacy stali się inspiracją dla studentów, którzy pisali o naszej działalności prace magisterskie, Krewniacy byli wielokrotnie tematem wykładów na uczelniach, informacje o kampanii pojawiają się także w podręcznikach dla szkół ponad gimnazjalnych. Staliśmy się przykładem w profesjonalnej promocji honorowego krwiodawstwa dla innych krajów. Organizacje, które powstają czerpią wiedzę z naszego dorobku, doświadczeń i pomysłów. Mamy swoich naśladowców, którzy pełni zapału, tak jak my ponad 15 lat temu, zaczynają walczyć „dla życia”.

Gdzie jesteśmy dzisiaj po tych wszystkich osiągnięciach, które zapisały się w historii naszego kraju na zawsze?
Na pewno nie tam, gdzie byśmy chcieli i gdzie można by się było spodziewać obiektywnie analizując, to czego dokonaliśmy „własnymi rękoma” i ciężką pracą.

Paradoksalnie – stoimy przed decyzją o rezygnacji z dalszych działań, a właściwie rezygnacji z walki, „z wypruwania sobie żył” dla idei, kiedy wciąż musimy stawiać czoła spekulacjom, fałszywym donosom, rzekomym sensacjom, których próbuje się doszukać w naszym otoczeniu. Kiedy urzędnicy funkcjonują w patologicznych układach, a wszystko zalatuje obłudą
i „zgniłym organizmem”, choć sprawa dotyczy rzeczy tak ważnej – ludzkiego zdrowia i życia.

Odbyliśmy długą drogę. Straciliśmy wiele, dużo przyszło nam zapłacić za rachunek, który wystawiła nam ludzka zawiść
i skłonność do oczerniania innych za własne ułomności. Mimo to, niczego w życiu nie żałujemy i wiemy, że dla ogromnej ilości ludzi nasza praca miała i ma wielkie znaczenie.
Dzisiaj, otrzepując z siebie ostatnie mam nadzieję pozostałości „brudnej natury” ludzkiej, z którą niestety zbyt często się stykaliśmy, oraz urzędników, którym było z nami nie pod drodze, staję przed Wami i mówię WARTO BYŁO.

Nikt nie zabierze nam tego, co już stało się historią. Historia zapisała karty na zawsze, a my i kampania Krewniacy jesteśmy jej częścią.

I gdzieś w kąciku serca, jako niepoprawna optymistka, wierzę, że dla osób, które podniosły „chciwą” rękę na kampanię Krewniacy przyjdzie zasłużona kara.

Jesteśmy bezradni.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że autobus do poboru krwi, o który staraliśmy się tyle lat i który został zakupiony dzięki ofiarności społeczeństwa w 2009 roku, idzie „pod młotek”, bo nie mamy jak dalej o niego walczyć.
Staliśmy się ofiarami bezdusznej kancelarii Doradztwa Gospodarczego R.Cieślak & J. Kordasiewicz, sądów i komornika z Radomia, który bez skrupułów nie dość, że chce zlicytować ambulans do poboru krwi, to jeszcze po zaniżonej wartości, by udowodnić światu jacy jesteśmy nieudolni i jak kończy się nasza droga w słusznej sprawie.

6 lat temu zostaliśmy zaatakowani na łamach ogólnopolskiego dziennika, co zamieniło nasze życie w koszmar. Po kilku latach walki w sądach, udowodnienia prawdy, mimo, że gazeta zmieniła o nas zdanie, czego dowodem są obszerne artykuły o naszej rzeczywistej działalności, sytuacja finansowa fundacji nie zmieniła się na lepsze.
Stawiliśmy czoła ludzkiej zawiści i niesprawiedliwym osądom, wydawanym na podstawie fałszywych donosów napisanych przez nieistniejące osoby. Nasze nazwisko zostało „oplute” niesprawiedliwie i zbyt pochopnie.
Musieliśmy zrezygnować z realizacji wniosku o zakup drugiego autobusu do poboru krwi, dofinansowanego w ramach Norweskiego Sytemu Finansowego, ponieważ wycofali się wówczas ze współpracy z nami nasi partnerzy i sponsorzy. Mimo rezygnacji i zrzeczenia się przyznanych środków, Kancelaria Doradztwa Gospodarczego R. Cieślak & J. Kordasiewicz zażądała od nas 100 tys. zł za wypełnienie wniosku (plus odsetki do dnia dzisiejszego). Nie ugięli się ani na prośby o zmniejszenie kwoty, ani na raty, czy ugodę, choć część wynagrodzenia dostali. Złożyli sprawę do sądu, by zabrać to co stanowiło jedyny majątek fundacji – autobus do poboru krwi. Złożyli sprawę do prokuratury, że utrudniamy egzekucję, ponieważ autobus przenieśliśmy do nowo założonej przez nas fundacji „Krew dla Życia”, by mógł działać dalej. Wierzyliśmy jeszcze, że sąd uzna naszą prośbę o wyłączenie autobusu spod egzekucji, ponieważ został zakupiony ze zbiórki publicznej i służy działaniom społecznym. Sąd pozostał jednak głuchy na nasze argumenty. Autobus został zajęty przez komornika z Radomia, a za kilka dni zostanie zlicytowany.

Nie mamy już narzędzi, żeby stawić temu czoła. Nie mamy też funduszy, aby zakończyć tę sprawę w inny sposób. Mimo, że Jan Kordasiewicz zeznał
w sądzie, że w ówczesnej sytuacji nie mieliśmy wyjścia jak wycofać się z realizacji projektu, to jednak nie znaleźli ze swoim wspólnikiem chęci do porozumienia, a nawet spotkania z nami.

Robiliśmy wszystko co w naszej mocy.
Po tych kilku ciężkich dla nas latach nareszcie zaczęliśmy łapać oddech, by znów promować ideę oddawania krwi na większą skalę.
Niestety nasze nadzieje pewnie lada moment legną w gruzach,
a my ponownie znajdziemy się w pręgierzu podejrzeń
i spekulacji, wystawieni na osąd opinii publicznej, podsycany dziennikarską chęcią stworzenia sensacji na siłę.
Przykro nam, przepraszamy, że nie daliśmy rady ochronić autobusu do poboru krwi. Jesteśmy bezradni i nie wstydzimy się do tego przyznać.
Przeżywaliśmy koszmar przez klika lat, odczuwamy jego skutki nadal, nie mamy siły przeżywać ponownie takich doświadczeń.

Ufamy, że autobus trafi do któregoś z Centrów Krwiodawstwa,
by nadal pełnił swoją wspaniałą misję.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i wspierają, promowali i promują z nami ideę niesienia pomocy innym, a tym, którzy doprowadzili do dzisiejszej sytuacji, życzymy, by zdążyli jeszcze w tym życiu naprawić swoje błędy.
I najważniejsze – Honorowi Dawcy Krwi, niech dzielenie się cząstką siebie będzie dla Was zawsze niezwykłą wartością – Jesteście najważniejsi, bo ratujecie ludzkie życie.

Katarzyna Velinov
_________________
 
     
M@rcin 


Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 21,80 L
RCKiK Bydgoszcz
Dołączył: 14 Sie 2007
Skąd: krwiodawcy.org
Wysłany: 2015-06-25, 20:30   

Materiał TVN Fakty http://fakty.tvn24.pl/ogl...ach,554805.html

Ogłoszenie o licytacji autobusu L-N 52 18 SHD http://www.komornikradom....r-l-n-52-18-shd
_________________
 
     
M@rcin 


Grupa krwi: AB Rh-
Ilość oddanej krwi: 21,80 L
RCKiK Bydgoszcz
Dołączył: 14 Sie 2007
Skąd: krwiodawcy.org
Wysłany: 2015-07-10, 13:23   

Cytat:
Kochani Krewniacy!!!
Autobus Krewniaków do poboru krwi im. Jana Pawła II został uratowany. 10 lat walczyliśmy żeby go kupić, a ostatnie 6 lat walczyliśmy żeby go nie stracić. Zrobimy wszystko aby niebawem znowu mógł służyć społeczeństwu. Dziękujemy za Wasze wsparcie, dobre słowa i wiarę w nas. Niebawem przekażemy więcej szczegółów. Krewniacy nigdy się nie poddawajcie w żadnej sprawie!!!
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

©2006-2010 Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group.  Template made in: quaint.pl